Aysel Kösegil

Aysel KÖSEGİL Kırıkkale Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi İnsan Kaynakları Kariyer Danışmanlığı programında yüksek lisansını yapmış tez konusu olarak da “Kuşaklararası iş anlayışı iş disiplini ve performansı“ üzerine tezini yazmıştır. Ankara Üniversitesi Kadın Çalışmaları doktora programında Toplumsal Cinsiyet Sosyolojisi üzerine dersler almıştır. Ayrıca ODTÜ SEM İnsan Kaynakları Yönetimi programını tamamlamış, Liderlik Okulunda Stratejik İnsan Kaynakları ve Kariyer Planlama Seminerleri ve TODAİ de Bireysel Performans Yönetimi Seminerlerine katılmıştır.

Art Mimarlık İK Müdürü olarak çalışma hayatına başlayan KÖSEGİL yeniden yapılanmakta olan şirketin pazarlama planını yapılması ve Aktif bir satış ve pazarlama çalışması ile müşteri portföyünün %100 arttırılması konularında geliştirdiği projelerde firmanın büyümesine yardımcı olmuştur.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Strateji Dairesinde Yatırım ve Ar-Ge İzleme Koordinasyon Sorumlusu olarak 2012 yılında göreve başlamış Bilgi Edinme ve Soru Önergeleri ve e-devlet Projesi Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı koordinasyonu projelerinde yer almıştır.

KÖSEGİL Human and Mind’daki görevi ile birlikte ODTÜ Uygulamalı Etik Araştırma Merkezi koordinatörü ve İnsan Araştırmaları Etik Koordinatörlüğünü eş zamanlı yürütmekte olup, Dünya Bankası, Avrupa Birliği, TÜBİTAK, İŞKUR ve KOSGEB destekli projelerde uzman olarak yer almaktadır.

Aysel KÖSEGİL; eğitim analizleri, eğitim organizasyonlarının yanı sıra Etik, İş Etiği ve Bağlamsal Performans konularında eğitimler vermektedir.